Landslagsmän/kvinnor

Landslagsmän 1982-2010            
Seniorer                
  Namn Grenar              
1 Barbro Sjöberg 7-kamp              
2 Kristina Ponton 7-kamp              
3 Karin Lindquist 7-kamp              
4 Susanna Nilsson 7-kamp Längd Höjd IEM        
5 Kristina Rosenquist 7-kamp 100 H 60 H          
6 Annika Lorentzon 100 H 60 H            
7 Irene Hansson Diskus              
8 Gunnel Hettman Diskus Kula   EM        
9 Caroline Isgren Kula              
10 Glenn Håkansson 10-kamp              
11 Sten Ekberg 10-kamp     EM OS      
12 Einar Cronstedt 10-kamp              
13 Conny Håkansson 10-kamp              
14 Robert Wärff 10-kamp     IVM        
15 Patric Lindahl 110 H              
16 Henrik Dagård 10-kamp     IEM EM IVM VM OS
17 Karin Cronstedt Diskus     EM        
18 David Reidhav 10-kamp              
19 Helena Fernström 100 H 4x100            
20 Linda Fredriksson 7-kamp              
21 Catarina Andersson Kula Slägga            
22 Michael Hoffer 10-kamp              
23 Rikard Krook Spjut              
24 Maria Pettersson Diskus              
25 Jeanette Hansson 7-kamp              
26 Elinor Holgersson Spjut              
27 Annika Larsson Diskus              
 28 Ellinor Widh  Badminton       Lag EM

 

Landslagsmän 1982-2009      
Juniorer          
  Namn Grenar        
1 Susanna Nilsson 7-kamp Längd      
2 Glenn Håkansson 10-kamp     JEM  
3 Kristina Rosenquist 100 H 4x400   JEM JVM
4 Anders Wikander 10-kamp        
5 Kalle Marsal Kula     JEM  
6 Fredrik Sjöman Kula        
7 Linda Johansson 7-kamp        
8 Maria Brorson Slägga        
9 Catarina Andersson Kula Spjut Diskus  Slägga  
10 Linda Andreasson Slägga        
11 Maria Pettersson Diskus     JEM 22  
12 Erik Svensson 10-Kamp       JVM
13 Jeanette Hansson 7-kamp        
14 Ellinor Holgersson Spjut        
15 Malin Andersson Spjut
16 Quincy Andersson Spjut

 

 

 

Landslagsmän 1982-2009      
Ungdom          
  Namn Gren        
1 Kristina Rosenquist 7-kamp 100 H 300 H Längd 4x400 m
2 Andrea Lang 400 m 4x400 m      
3 Gustavo Forsberg Spjut        
4 Lotta Nordstedt Diskus        
5 Ann-Therese Lindskog Spjut        
6 Caroline Isgren Kula        
7 Kalle Marsal Kula        
8 Susanne Wiking Kula        
9 Linda Johansson 7-kamp        
10 Erik Svensson 10-kamp 110 H Kula    
11 Christian Hulteberg 10-kamp        
12 Staffan Jönsson Diskus        
13 Ellinor Holgersson Spjut        
14 Ellinor Widh Spjut Skol VM      
15 Malin Andersson Spjut        

Elinor Holgersson Landslaget spjut